Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Степан Ленкавський

Перейти донизу

Степан Ленкавський Empty Степан Ленкавський

Повідомлення автор Громенко Пн Серп 23, 2010 2:19 am

22 серпня у селі Угорники Івано-Франківської міської ради до Дня Незалежності України урочисто відкрили пам’ятник одному з діячів ОУН Степану Ленкавському. Пам’ятник відкрили у відреставрованому сквері села на перехресті вул.Федорченка, Черемхової та Повстанців.
На урочисте відкриття прибули ветерани УПА, лідери правих місцевих партій, представники влади, жителі села. Священики освятили монумент.

Виступаючи на урочистому віче, промовці згадували життя свого земляка, який присвятив «українському національному руху і боротьбі за незалежність України».

«Здобудеш Українську державу, або згинеш в боротьбі за неї», – саме так починається Декалог українського націоналіста. А його написав галичанин, уродженець села Угорники, тепер Івано-Франківської міської ради, С.Ленкавський, повідомляє УНІАН.

На думку промовців С.Ленкавський «як аналітик, філософ, публіцист і теоретик багато зробив для становлення і активної діяльності ОУН». “І саме напередодні 19-ї річниці Незалежності України, - як зазначив депутат обласної ради, кандидат історичних наук, дослідник життя і творчості автора Декалога,Олександр СИЧ, - такі діячі, як Степан Ленкавський, заслужили, щоб їхніми іменами називали вулиці, встановлювали їм пам’ятники».

Кошти на пам’ятник збирала громада села, меценати, аби увічнити свого національно свідомого земляка, який «написав моральний закон для кожного націоналіста».

Автором пам’ятника є лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Василь Вільшук.

С.Ленкавський (народився 6 липня 1904 року, у селі Угорники, а помер 30 жовтня 1977 року у Мюнхені). Він вважається одним із ідеологів Організації Українських Націоналістів.
Громенко
Громенко
СБ

К-ть повідомлень : 475
Дата регистрации : 20.09.2008
Звідки : Київ

https://oun-upa.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі