Документи й факти: цікаво!
Сторінка 1 з 1
Re: Документи й факти: цікаво!
Напередодні 65-х роковин акції “Вісла” канадський кінорежисер Мирослав Іванек та дослідник із Польщі Богдан Гук 25 квітня передали від Українського документаційного центру в Торонто (Канада) Архіву Центру досліджень визвольного руху оцифровані спогади українців Закерзоння (нині територія Польщі),учасників визвольного руху, підпільників ОУН та вояків УПА.
Режисер Мирослав Іванек розповів: «Це унікальна і, мабуть, найбільша збірка спогадів, які стосуються Закерзоння та подій на цій території під час та після Другої світової війни". За його словами, спогади передали для експозиції музею «Тюрма на Лонцького» і Центральному державному архіву зарубіжної україніки”, цитує прес-служба Центру визвольного руху.
“Відвідувачам Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” буде цікаво почути живі слова очевидців подій. Торік ми демонстрували спогади дисидентів, думаю, що в кінці травня цього року на “Ночі музеїв” ви вже зможете послухати передані записи”, – зазначив директор Національного музею “Тюрма на Лонцького” Руслан Забілий.
«Аудіозаписи 124 осіб здійснювалися упродовж 15 років - 1989-2000 р. Тривалість записів близько 400 годин, – розповів дослідник із Польщі Богдан Гук. – Все починалося від записів на касети з магнітною плівкою, потім я їх оцифровував, а тепер роблю відеозаписи учасників подій на Закерзонні, які дожили до наших днів».
Історики відзначили значну наукову цінність отриманих матеріалів: “Центр досліджень визвольного руху підготує записи для того, щоб вони були доступними для дослідників. Ці спогади будуть цікавими для тих, хто вивчає історію українського визвольного руху, перебіг Другої світової війни на західноукраїнських та східнопольських територіях, історію Другої польсько-української війни, перебіг і наслідки депортацій та репресивної політики комуністичної влади”, – розповів координатор проекту “Електронний архів визвольного руху” Данило Саламін.
Оцифровані копії передано до Архіву Центру досліджень визвольного руху, а оригінали зберігатимуться у столиці України, в Центральному державному архіві зарубіжної україніки. Записи передали Український документаційний центр (Торонто, Канада) та «Об’єднання українців Закерзоння» (Канада), яке охоплює вихідців із Закерзоння та нащадків людей, депортованих під час сумнозвісної акції «Вісла», котрі із різних причин опинилися на Заході й зокрема в Канаді.
Довідка
Центр досліджень визвольного руху – неурядова дослідницька організація, яка вивчає різні аспекти визвольної боротьби українців у ХХ столітті. Одне із важливих завдань Центру – робити доступними архіви про історію визвольного руху та репресій на території України. Зокрема минулого року дослідники ЦДВР ввели в науковий обіг та видали в повному обсязі матеріали з архіву чільного діяча ОУН Миколи Лебедя (переданого ЦДВР у 2007 році) щодо польсько-українських стосунків у 1942–1947 роках (Польсько-українські стосунки в 1942—1947 роках у документах ОУН та УПА: у 2 т. / Відп.ред. та упоряд. В. В’ятрович. — Львів: Львівський національний університет ім. І. Франка, Центр досліджень визвольного руху, 2011. — 1368 с.).
Re: Документи й факти: цікаво!
Листування командирів УПА в 1944-1952 рр. СКАНИ документів
http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/10/14/96826/
http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/10/14/96826/
Схожі теми
» Документи й факти: Агентура НКГБ в дії
» Документи й факти: Протоколи допитів СБ ОУН-УПА ( агентурні справи )
» Документи й факти: Доручення по роботі СБ ОУН-УПА (архів документів)
» Цікаво, кумедно...
» Цікаво: Осип "Боксер" Хома (стаття Руслана Забілого)
» Документи й факти: Протоколи допитів СБ ОУН-УПА ( агентурні справи )
» Документи й факти: Доручення по роботі СБ ОУН-УПА (архів документів)
» Цікаво, кумедно...
» Цікаво: Осип "Боксер" Хома (стаття Руслана Забілого)
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі