Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму

Перейти донизу

ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму Empty ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму

Повідомлення автор Громенко Ср Серп 18, 2010 1:18 am

http://www.kyiv.svoboda.org.ua/diyalnist/komentari/000888/

Резолюція ПАРЄ з пояснювальним меморандумом


Останній раз редагувалося: Громенко (Ср Жовт 06, 2010 9:38 pm), всього регувалося 1 раз(-и)
Громенко
Громенко
СБ

К-ть повідомлень : 475
Дата регистрации : 20.09.2008
Звідки : Київ

https://oun-upa.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму Empty Re: ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму

Повідомлення автор Громенко Ср Жовт 06, 2010 9:37 pm

Повний текст:

Необхідність міжнародного засудження злочинів, вчинених тоталітарним режимом



Резолюція 1481 (2006)



(переклад з англійської)


1. Парламентерська Асамблея посилається на резолюцію 1096 (прийняту у 1996 р) про заходи щодо знищення того, що залишили по собі (бувші) комуністичні тоталітарні режими.

2. Для усіх без винятку тоталітарних комуністичних режимів, які правили в Центральній та Східній Європі у минулому столітті, і які ще знаходяться при владі у декількох країнах світу, є характерним масове порушення прав людини. Ці порушення були різними у різних націях, країнах та в різні історичні періоди і включали як індивідуальні так і групові вбивства та страти людей, смерть у концентраційних таборах, голодомор, депортації, тортури, використання рабської праці та інших форм масового фізичного терору, переслідування з етнічних та релігійних причин, зазіхання на свободу совісті, право мати свою думку і висловлювати її, свободу слова і також відсутність політичного плюралізму.

3. Ці злочини виправдовували теорією класової боротьби і принципами диктатури пролетаріату. Інтерпретація обох принципів узаконювала ???ліквідацію" людей, які заважали будувати нове суспільство., а тому були ворогами тоталітарного комуністичного режиму. Величезна кількість жертв у кожній з цих країн були громадянами цих країн. Особливо це стосується населення бувшого СРСР, де кількість таких жертв була найбільшою.

4. Асамблея визнає, що не зважаючи на злочини, які вчинили тоталітарні режими, деякі Європейські комуністичні партії зробили певні кроки до демократизації.

5. Падіння тоталітарних комуністичних режимів у Центральній та Східній Європі не завжди супроводжувалося міжнародними розслідуваннями тих злочинів, які ними були вчинені. Більше того, замовників цих злочинів не було притягнуто до суду міжнародних організацій, як це було по відношенню до жахливих злочинів, які вчинили нацисти.

6. Тому, народ знає дуже мало про злочини скоєні тоталітарними режимами. Комуністичні партії є активними і легальними у окремих країнах навіть якщо вони не відмежувалися від злочинів, здійснених у минулому тоталітарними комуністичними режимами.

7. Асамблея впевнена, що знання історії є умовою недопущення подібних злочинів у майбутньому. Більш того, моральна оцінка і засудження зчинених злочинів відіграє важливу роль при вихованні підростаючих поколінь. Чітка позиція міжнародної спільноти відносно минулого може стати запорукою її майбутніх дій.

8. Крім того, Асамблея впевнена, що ті жертви злочинів тоталітарних режимів, які ще сьогодні живі, або їхні сім'ї, заслуговують на співчуття, розуміння і визнання за їхні страждання.

9. Тоталітарні комуністичні режими ще активно діють у деяких країнах світу і вони продовжують скоювати злочини. Усвідомлення національних інтересів не повинно заважати країнам відповідно критично ставитися до тоталітарних комуністичних режимів. Асамблея категорично засуджує будь-які порушення прав людини.

10. Дебати та осуд, що мали місце на національному рівні у деяких країнах членах Європейського Союзу, не може звільнити міжнародну спільноту від її обов'язку зайняти чітку позиції щодо злочинів, здійснених тоталітарними комуністичними режимами. Це її моральний обов'язок, виконання якого не можна відкладати на потім.

11. Рада Європи є те місце, де ці питання треба піднімати на міжнародному рівні. Усі європейські посткомуністичні країни, за винятком Білорусії, є зараз її членами, і захист прав людини і норми права є тими основними цінностями, якими вона піклується.

12. Отже, Парламентська Асамблея суворо засуджує масове порушення прав людини, здійснене тоталітарними комуністичними режимами, і виражає співчуття, розуміння і визнання жертв тих злочинів.

12. Крім того, вона закликає усі комуністичні і пост-комуністичні партії країн членів, які ще цього не зробили, зробити переоцінку історії комунізму і їхнього власного минулого і чітко відмежуватися від злочинів, які були вчинені тоталітарними комуністичними режимами, і засудити їх без будь-якої двозначності.

14. Асамблея вірить, що така чітка позиція міжнародної спільноти приведе до подальшого примирення. Крім того, вона, сподіваємося, спонукає істориків в усьому світі продовжувати дослідження з проблем встановлення та об'єктивного доказу того, що дійсно мало місце.


Пояснювальний меморандум пана Герана Ліндблада



1.Вступ.


1. Падіння комуністичного правління у державах центральної та східної Європи на початку 90-х років ХХ ст. призвело до появи чисельних дискусій з приводу політичної та правової оцінки дій та злочинів, вчинених в ім'я комуністичної ідеології . Відповідальність злочинців та можливість їх судового переслідування стали головними питаннями для дискусій. Обговорення цих питань проводилося в усіх колишніх комуністичних країнах , а декілька держав прийняли особливі закони щодо ???декомунізації" та /чи очищення від комунізму .

2. В усіх вищезгаданих країнах це питання розглядалось як частина ширшого процесу розбудови колишньої системи та переходу до демократії. Кожна країна сприйняла її як власну внутрішню справу і напрями подальшої роботи , запропоновані міжнародною спільнотою ,і особливо Радою Європи зосереджувались на запобіганні можливих порушень прав людини .

3. В такому ж дусі два звіти Парламентської Асамблеї про заходи із демонтажу комуністичних тоталітарних систем були детально розроблені паном Есперсом та паном Северином від імені Комітету по Юридичним Справам та Правам Людини відповідно у 1995 та1996 роках . Перший повернули до Комітету після розгляду у Асамблеї , а результатом останнього стало прийняття Резолюції 1096 (1996) .

4. До сих пір, однак, ні Рада Європи , ні будь-яка інша міжнародна міжурядова організація не взяла на себе відповідальність дати загальну оцінку комуністичних принципів керівництва, серйозно обговорити злочини, вчинені в його ім'я та публічно їх засудити. Проте , як би важко це не було зрозуміти , насправді ще не було жодних серйозних детальних обговорень ідеології, яка лежить в основі широко розповсюдженого терору , чисельних порушень прав людини, смертей мільйонів, жахливого стану цілих націй. В той час як інший тоталітарний режим ХХ століття, а саме нацизм, було вивчено й засуджено усіма народами, а злочинців засудили, такі ж самі злочини, здійснені в ім'я комунізму, не було вивчено і засуджено.

5. Відсутність міжнародного засудження можна частково пояснити існуванням країн, заснованих на комуністичній ідеології. Бажання зберегти гарні стосунки з деякими з них може заважати деяким політикам торкатися цього складного питання. Більш того, багато політиків досі активно підтримують комуністичні режими тим чи іншим чином. З об'єктивних причин вони не торкаються питань відповідальності. В багатьох європейських країнах існують комуністичні партії, які офіційно не засудили злочини комунізму. І нарешті, різні елементи комуністичної ідеології, такі як рівність або соціальна справедливість, все ще приваблюють багатьох політиків, які бояться, що засудження комуністичних злочинів будуть сприйматися як засудження комуністичної ідеології.

6. Однак, як вважає доповідач , існує нагальна необхідність публічного обговорення злочинів комунізму і засудження їх на міжнародному рівні. Це необхідно зробити , не відкладаючи , з декількох причин . По-перше , заради загального сприйняття , необхідно прояснити, що усі злочини , включаючи здійснені в ім'я ідеології, які підносили поважні ідеї - такі як рівність та справедливість, - засуджуються без будь-якого винятку . Це особливо важливо для молодих поколінь , які не мають особистого досвіду з комуністичним правлінням . Зрозумілою позицією міжнародної громадськості з цього приводу може бути очікування від них дій у майбутньому .

7. Здається, що свого роду ностальгія по комунізму все ще жива в деяких країнах. Це створює небезпеку приходу комуністів до влади в тій або іншій країні. Даний документ повинен сприяти загальному усвідомленню історії цієї ідеології.

8. По-друге, доки жертви комуністичного режиму або їх сім'ї все ще живі, ще не пізно надати їм моральну компенсацію за їх страждання.

9.Комуністичні режими все ще існують в деяких країнах світу, і злочини, здійснені в ім'я комуністичної ідеології, все ще здійснюються. На мою думку, Рада Європи, організація, яка захищає права людини, не має ніякого права залишатися байдужою і безмовною, навіть якщо ці країни не є її членами. Міжнародне засудження збільшить довіру до аргументів внутрішньої опозиції в цих країнах і, можливо, сприятиме деякому позитивному розвитку. Це найменше, що Європа, колиска комуністичної ідеології, може зробити для цих країн.

10. Необхідно підкреслити, що в цьому документі не йдеться про будь-яку фінансову компенсацію жертвам комуністичних злочинів, єдина компенсація, яка пропонується - моральна.

11. 15-та річниця падіння комуністичних режимів в багатьох європейських країнах - це хороший привід для такого роду дій. Рада Європи - якраз та організація, яка могла б здійснити це завдання, оскільки майже половина її держав випробували комуністичний режим на собі.

12. В рамках підготовки цієї доповіді, комітет організував слухання за участю відомих особистостей, чий аналіз по даній темі в значній мірі сприяв підготовці цього документа. (див. програму слухань в Додатку 1). Я також здійснив ознайомчі візити до Болгарії (16 травня 2005 р.), Латвії (3 червня 2005 р.) і Росії (16-17 червня 2005р.) (див. додані Програми візитів в Дод. 2-4). Я хотів би виказати свою подяку національним парламентським делегаціям цих країн за їх сприяння в підготовці цих візитів.

13.Хотілося б підкреслити, що ця доповідь у жодному випадку не повинна розглядатися як вичерпний підрахунок комуністичних злочинів. Історичне дослідження потрібно залишити історикам, де вже є вельми істотна кількість літератури по даній темі, яку я використовував, готуючи цю доповідь. Ця доповідь оформлена як оцінка злочинів комунізму з політичної точки зору.


2. Загальний короткий огляд комуністичних режимів


14. Комуністичні режими, які розглянуті у цьому документі, можуть бути визначені певними особливостями, зокрема - правлінням лише однієї партії, залученням мас, як мінімум на рівні закликів, до комуністичної ідеології. Влада сконцентрована в руках купки вождів партії, які не підзвітні дії закону і не обмежені нею.

15. Партія контролює державу в такій мірі, що межа між обома стирається. До того ж, це поширює її контроль над населенням в кожному прояві повсякденного життя до безпрецедентного рівня.

16. Права зібрання не існує, політичний плюралізм відмінений і будь-яка опозиція, як і всі спроби незалежної самоорганізації, суворо караються. З іншого боку, мобілізація мас, яка здійснюється за допомогою партії або її супутніх організацій, заохочується, а іноді, навіть є примусовою.

17. Для того, щоб посилити свій контроль над населенням і запобігати будь-яким неконтрольованим діям, комуністичний режим збільшує кількість поліцейських сил до безпрецедентного ступеня, встановлюючи мережу інформаторів і заохочуючи доноси. Кількість поліцейських формувань та секретних інформаторів відрізнялася в різний час і в різних країнах, але вона завжди безумовно перевищувала їх кількість в будь-якій демократичній державі.

18. Засоби масової інформації монополізовані та/або управляються державою. Процвітає сувора цензура. Як наслідок, порушується право на інформування (право свободи слова) і не існує вільна преса.

19. Націоналізація економіки, яка є невід'ємною особливістю комуністичного ладу і походить напряму з його ідеології, обмежує право приватної власності й індивідуальну господарську діяльність. Як наслідок, громадяни більш уразливі перед державою, яка є монопольним працедавцем і єдиним джерелом прибутку.

20. Комуністичний лад тривав понад 70 років в країні, в якій він розпочав своє існування, а саме в Росії, пізніше перейменованої в Радянський Союз. У інших європейських країнах він тривав близько 45 років. Поза межами Європи компартії керували більш ніж 50 років в Китаї, Північній Кореї і В'єтнамі, більш ніж 40 в Кубі, і 30 в Лаосі. Комуністичний лад панував протягом деякого часу в різних африканських, азіатських і південноамериканських країнах, що тоді перебували під впливом СРСР.

21. Більше двадцяти країн на чотирьох континентах можуть бути визначені як комуністичні, або ті, що знаходились під комуністичним правлінням деякий період часу. Окрім Радянського Союзу і його шести європейських сателітів, цей список включає Афганістан, Албанію, Анголу, Бенін, Камбоджу (Кампучія), Китай, Конго, Кубу, Ефіопію, Північну Корею, Лаос, Монголію, Мозамбік, В'єтнам, Південний Йемен і Югославію.

22. Кількість населення, проживаючого під комуністичним правлінням, склала понад 1 мільярд до 1989 р.

23. Довготривалість і географічне поширення передбачають відмінності і модифікації в практиці комуністичного правління в різний час у різних країнах і культурах . Комуністичний режим еволюціонував, що є результатом його внутрішньої динаміки чи відповіддю на міжнародні обставини. Важко порівняти комуністичний лад в Росії в 1930 році, в Угорщині в 1960 році або Польщі в 1980 році.

24. Проте, не зважаючи на різноманітність, можна ясно визначити загальні особливості комуністичного режиму будь-якої країни, культури або часу. Однією з особливо виражених характеристик є жахливе порушення прав людини.


3. Комуністичні злочини


25. Комуністичний лад характеризується масовим порушення прав людини, починаючи з самого початку. Для того, щоб домогтися влади і її утримати, комуністичний режим вийшов за межі поодиноких вбивств та локальних різанин, і злочин став складовою системи управління. Вірно, що через декілька років після становлення режиму в більшості європейських країн, і після десятків років в Радянському Союзі і Китаї, терор дещо втратив свою силу. Проте, "пам'ять про терор" зіграла важливу роль в суспільствах, і потенційна загроза замінила реальні звірства. До того ж, якщо виникала потреба, режим вдавався до терору, що можна проілюструвати на прикладі Чехословаччині в 1968 р., Польщі в 1971, 1976 і 1981 рр., або Китаю в 1989 р. Цей стиль правління є властивим всім історичним та сьогоденним формам комуністичного режиму, незалежно від країни.

26. Згідно приблизним оцінкам (точні дані не доступні) кількість людей, убитих комуністичними режимами, розподіляється по країнам та регіонам наступним чином:

- Радянський Союз - 20 млн. жертв

- Китай - 65 млн.

- В'єтнам - 1 млн.

- Північна Корея - 2 млн.

- Камбоджа - 2 млн.

- Східна Європа - 1 млн.

- Латинська Америка - 150000

- Африка - 1,7 млн.

- Афганістан - 1,5 млн.

Ці цифри включають: індивідуальні та колективні страти, загиблих в концентраційних таборах, жертви голоду та депортації.

27. Цифри набагато більші, ніж ті, які наведені в документах. Існує реальне підґрунтя для підозрінь, що ці цифри набагато більші. Нажаль обмежений доступ до архівів, особливо в Росії, не дозволяє визначити точне число загиблих.

28. Важливою рисою злочинів комуністів являються репресії направлені проти категорії невинних людей, злочином яких була лише приналежність до цієї категорії. Таким чином, в ім'я ідеології, було вбито десятки мільйонів багатих селян (куркулів), дворян, представників буржуазії, козаків, українців та інших.

29. Ці злочини - результат теорії класової боротьби, яка передбачала знищення людей, які були непридатні для побудови нового суспільства. Великою кількістю жертв стали співвітчизники.

30. В кінці 20-х років в СРСР ГПУ постановило: кожен регіон мав представити певну кількість викритих "класових ворогів". Цифри встановлювались безпосередньо лідерами комуністичної партії. Таким чином місцеві виконавчі органи мали арештовувати, висилати чи знищувати певну кількість людей, якщо вони не виконували плану, то самі підтягались репресіям.

31. Число жертв, та перелік злочинів комуністів являють собою:

- індивідуальні та колективні страти людей, які вважались політичними опонентами, без суду чи за його вердиктом, криваві репресії щодо учасників маніфестацій чи страйків, вбивство заручників і в'язнів війни в Росії 1918-1922 р.р. Обмежений доступ до архівів (а також доступ до документів численних страт) робить неможливим дати точне число страчених, але можна сказати, що число жертв нараховує десятки тисяч.

- голод знищив приблизно 5 млн. людей, головним чином це стосується України в 1921-1923. Голод, як форма знищення людей використовувався комуністичним режимом не лише в Радянському Союзі.

- знищення козаків - цифри налічують від 300000 до 500000 в період з 1919 по 1920.

- десятки тисяч людей загинули в концентраційних таборах. Знов обмежений доступ до архівів не дає представити точні цифри загиблих.

- 690000 людей були засуджені і страчені в результаті так званої "чистки" рядів комуністичної партії в 1937-1938 р.р. Тисячі були депортовані чи посаджені в табори. В цілому з 1 жовтня 1936 по 1 листопада 1938 приблизно 1566000 чоловік були арештовані, з яких 668305 були страчені. Після більш детального дослідження архівів виявилось, що це число набагато більше.

- масові вбивства приблизно 30000 "куркулів" (багатих селян) під час насильницької колективізації 1929-1933. більше 2 млн. депортованих у 1930-19323 р.р.

- тисячі звичайних громадян СРСР засуджених за зв'язки з "ворогами народу" були страчені до Великої Вітчизняної війни. Наприклад, в 1937 близько 144000 чоловік були арештовані і 110000 з яких - страчені по обвинуваченню зі зв'язками з поляками, які проживали в СРСР. Також в 1937 42000 чоловік були страчені за зв'язок з німецькими робітниками, що перебували в СРСР.

- 6 млн. українців були заморені голодом в 1932-1933 р.р.

- вбивство та депортація сотень тисяч поляків, українців, литовців та латишів, естонців, молдаван та мешканців Бессарабії в 1939-41 р.р. та 1944-45 р.р.

- депортація поволзьких німців в 1941 р., кримських татар в 1943 р., чеченців та інгушів в 1944 р.

- депортація та знищення однієї четвертої населення Камбоджі в 1975-78 р.р.

- мільйони жертв злочинної політики Мао Цзедуна в Китаї та Кім Ір Сена в Північній Кореї. І знов недостатня кількість документації не дає змогу представити точні цифри жертв.

- Велика кількість жертв в інших куточках світу: в Африці, Азії та Латинській Америці, в країнах, які слідували ідеології комуністів.

На цьому перелік злочинів не вичерпується. Буквально немає жодної країни, що перебувала під впливом комуністичної ідеології, яка б не надала свій власний список жертв.

32. Концентраційні табори засновані першим комуністичним урядом ще в вересні 1918 стали одним з ганебних символів комуністичного режиму. Вже в 1921 існувало 107 таборів, де перебувало понад 50000 в'язнів. Жахливий процент смертності в цих таборах можна проілюструвати ситуацією в таборі м. Кронштадт: з 6500 в'язнів табору в березні 1921 р. лише 1500 залишились живими наступного року.

33. В 1940 р. число в'язнів нараховувало 2350000, які знаходились у 53 концентраційних комплексах, у 425 спеціальних колоніях, в 50 колоніях для дітей та в 90 будинках для новонароджених.

34. Впродовж 1940-х років в середньому 2,5 млн. в'язнів перебувало в таборах. Але так як смертність була великою, то можна передбачити, що число в'язнів було набагато більшим за подане.

35. В цілому число людей, які пройшли табори з 1930 по 1953 нараховує від 15 до 20 млн.

36. Концентраційні табори також засновувались іншими комуністичними режимами, особливо в Китаї, Північній Кореї, Камбоджі та В'єтнамі.

37. Масовий терор, арешти, депортації та вбивства послідували в деяких країнах після завоювання їх СРСР під час " Другої світової війни. Найбільше постраждали такі країни, як Польща (440000 жертв в 1939 р., включаючи вбивство польських офіцерів захоплених в полон під час війни в Хатині в 1940 р.), Естонія (175000 жертв, включаючи вбивство 800 офіцерів - 17,5% вбитих від усього населення), Латвія і Литва (119000 жертв), Бессарабія та Північна Буковина.

38. Висилка цілих націй була звичайним політичним заходом, особливо під час другої світової війни. У 1940-41 р. приблизно 330 000 польських громадян, що жили в областях, зайнятих Радянською Армією, були вислані на схід Радянського Союзу, головним чином у Казахстан. 900 000 німців з волзького регіону були вислані восени 1941 р.; 93 000 калмиків були вислані в грудні 1943 р.; 521 000 чеченця й інгушів були вислані в лютому 1944 р.; 180 000 кримських татар були вислані в 1944 р. Цей список не був би повний, якщо не згадати латишів, литовців, естонців, греків, болгар, кримських вірменів, турків-месхетинців і кавказьких курдів.

39. Висилка також торкалася політичних супротивників. З 1920 р., політичні супротивники в Росії висилалися на Соловецькі острови. У 1927 р., у таборі, побудованому на Соловках, утримувалося 13 000 затриманих, представників 48 різних національностей.

40. Самі тяжкі злочини комуністичних режимів, такі як масові убивства і геноцид, катування, рабська праця й інші форми масового фізичного терору продовжувалися в Радянському Союзі і, у меншому ступені, в інших європейських країнах до смерті Сталіна.

41. Із середини 1950-их терор у європейських комуністичних країнах значно зменшився, однак вибіркове переслідування різних груп і особистостей продовжувалося. Сюди входили поліцейське спостереження, арешти, висилка, штрафи, примусове психіатричне лікування, різні обмеження свободи пересування, заборона на працевлаштування, що часто закінчувалися бідністю і забороною на професію, публічними гоніннями і наклепом. Постсталінські європейські комуністичні режими використовували широко розповсюджені страхи у відношенні потенційного переслідування, що добре збереглися в колективній пам'яті. З часом , однак, пам'ять про минулі жахи поступово ослабнула, справляючи менше впливу на молоді покоління.

42. Однак, навіть протягом цих відносно спокійних періодів, комуністичні режими були здатні прибігати в разі потреби до масивного насильства, як це показали події в Угорщині в 1956 р., Чехословаччині в 1968 р., чи в Польщі в 1956, 1968, 1970 і 1981 р.

43. Падіння комуністичного правління в Радянському Союзі й інших європейських країнах полегшило доступ до деяких архівів, у яких були задокументовані комуністичні злочини. До 1990-их, ці архіви були цілком недоступні. Документи, що можуть бути знайдені там, складають важливе джерело інформація щодо механізмів правління і прийняття рішень, і доповнюють історичні знання про функціонування комуністичних систем.


4. Висновки


44. Вважається цілком доведеним фактом, що злочинний вимір комуністичних режимів не був результатом обставин, а скоріше наслідками навмисної політики, розробленої засновниками таких режимів навіть до того, як вони прийшли до влади. Історичні комуністичні лідери ніколи не ховали своїй цілей, що полягали в диктатурі пролетаріату, усуненні політичних супротивників і категорій населення, несумісних з новою моделлю суспільства.

45. Комуністична ідеологія, де б і коли б вона не здійснювалася, будь це чи в Європі, чи в іншім місці, завжди закінчувалася масовим терором, злочинами і великомасштабними порушеннями прав людини. При аналізі наслідків здійснення цієї ідеології, не можна ігнорувати її подібності до наслідків втілення іншої ідеології 20-ого сторіччя, а саме нацизму. Хоча вони вороже ставилися друг до друга, ці два режими мали безліч загальних рис.

46. Однак, у той час коли незаперечним є злочинний характер нацистської ідеології і режиму, і вони заслуговують на осуд за свої дії, принаймні, протягом половини сторіччя, а його лідери і багато прихильників були притягнуті до відповідальності, комуністична ідеологія і режими не зустріли порівнянної реакції громадськості. Злочини рідко ставали предметом юридичного судового розгляду, і багато хто зі злочинців ніколи не були віддані під суд. Комуністичні партії усе ще активні в деяких країнах, і вони навіть не дистанціювалися від минулого, часів, коли вони підтримали і співробітничали зі злочинними комуністичними режимами.

47.Комуністичні символи відкрито використовуються, і розуміння суспільством комуністичних злочинів явно недостатньо. Це особливо очевидно, коли його порівняти зі знанням суспільством злочинів нацизму. Звичайно, виховання молодих поколінь у багатьох країнах не допомагає зменшити цей розрив.

48. Політичні й економічні інтереси певних країн впливають на ступінь критики деяких усе ще активних комуністичних режимів. Це особливо видно на прикладі Китаю.

49. Як доповідач я вважаю, що надалі не повинно бути ніякої недоречної затримки при осуді комуністичні ідеології і режиму на міжнародному рівні. Це повинно бути зроблене як Парламентською асамблеєю, так і Комітетом міністрів на міжурядовому рівні. Особисто, я не розділяю позицію деяких колег, у відношенні того, що чітке розходження повинне бути зроблене між ідеологією і практикою. Остання виникає з першої, і чи рано, чи пізно споконвічні гарні наміри поступаються місцем тоталітарній однопартійній системі і її зловживанням.

50. Однак повинно бути ясно, що ці злочини здійснені в ім'я комуністичної ідеології і вони засуджені, яких би країн це не стосувалося.. Самі росіяни були першими і самими численними жертвами комуністичної ідеології. У кожній окремій країні, де комуністи узяли владу, злочини можна було порівняти з останніми. Сподіваюся, що ця доповідь внесе вклад у подальше примирення, засноване на історичній правді і розумінні.

51. Асамблея повинна рекомендувати Комітету міністрів заснувати комітет, який би виконав усебічне розслідування щодо комуністичних злочинів у державах-членах Ради Європи. У той же самий час, від держав - членів, що поки цього не зробили, варто неодмінно зажадати заснувати такі комітети на національному рівні. Як очікується, ці комітети будуть тісно співробітничати з комітетом Ради Європи.

52. Остаточною метою роботи Ради Європи і національних комітетів було б установлення фактів і внесення пропозицій щодо конкретних мір, націлених на забезпечення швидкого правосуддя і компенсації, і тому, щоб віддати данину пам'яті жертв.

53. Необхідною умовою успіху роботи комітетів є доступ до архівів, особливо в Росії. Тому відповідає законодавство в зацікавлених країнах і особливо в Росії повинне узгоджуватися з Рекомендацією №13 Комітету Міністрів (2000) європейської політики у відношенні доступу до архівів;

54. І нарешті, але не в останню чергу, Комітет Міністрів повинен ініціювати кампанію розуміння злочинів комунізму в Раді Європи. Вона включила би перегляд шкільних підручників. Варто призвати держави - членів Ради Європи зробити це на національному рівні.

Громенко
Громенко
СБ

К-ть повідомлень : 475
Дата регистрации : 20.09.2008
Звідки : Київ

https://oun-upa.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму Empty Re: ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму

Повідомлення автор Громенко Нд Вер 25, 2011 2:31 am

Європейський суд юстиції заборонив реєструвати як товарний знак радянський герб, на якому зображено земну кулю, п'ятикутну зірку, а також серп і молот - аргументуючи заборону тим, що символи СРСР можуть образити угорців, естонців, чехів та інших.

Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на офіційний прес-реліз суду.

Відмову в реєстрації суд пояснив тим, що радянський герб "суперечить громадській політиці і загальноприйнятим нормам моралі".

За законами Євросоюзу торгова марка не може бути зареєстрована, якщо вона розцінюється як така, що суперечить етичним нормам хоча б в одній країні - члені ЄС. Суд послався на те, що, зокрема, в Угорщині радянські символи - серп і молот, а також п'ятикутна зірка - вважаються "символом деспотизму".

Запит на реєстрацію знака в Євросоюзі подала в 2006 році багатопрофільна компанія Couture Tech. Проте агенція OHIM, яке займається реєстрацією всіх торгових марок на території ЄС, відмовилася реєструвати радянський герб, заявивши, що він може образити жителів Угорщини, Чехії, Естонії та інших країн Східної Європи.

Компанія спробувала оскаржити рішення агенції в суді, але отримала повторну відмову.

На сайті Trademarkia зазначено, що Couture Tech зареєструвала торгову марку з радянським гербом у США в 2007 році. Іншим торговельним знаком компанії є бренд Denis Simachev.

У травні 2011 року парламент Грузії заборонив радянську і нацистську символіку.

У квітні 2011 року використовувати радянську і нацистську символіку на масових акціях заборонила Львівська міськрада.

Джерело: Історична правда

Додано 23.09.2011
Громенко
Громенко
СБ

К-ть повідомлень : 475
Дата регистрации : 20.09.2008
Звідки : Київ

https://oun-upa.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму Empty Re: ВАРТО ЗНАТИ - Про засудження ПАРЄ злочинів комунізму

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі